10 Adımda Amerika’da Intrax Küresel Staj İmkanı

Dünya’nın kapısını kendinizi aralamak için her geçen gün daha yeni heyecanların peşinden koşuyoruz. Üniversite öğrencileri ile bu büyülü dünyanın anahtarı ise staj programlarıdır. Staj programları sayesinde kendine yepyeni bir ülkede, bambaşka bir kültür deneyimi ile staj imkanı yaratabilirsin. Bir çok staj programı araştırılmaların sonucu keşfedilmeyi bekliyor. İşte bu küresel staj imkanlarından biri de Intrax! Intrax ile Amerika’da stajınızı yapabiliyorsunuz.

  1. Intrax nedir?

   Küresel Staj Programı imkanı ile Amerika’da staj hayali olanlar için bir alternatifdir. Kısa dönem ya da uzun dönem staj yapmanın yanı sıra eğitim fırsatları da vardır. Intrax ile Amerika’da staj hayalinizi gerçekleştirmeden 1 ay önce isteğe bağlı olarak Genel İngilizce ya da İş İngilizcesi derslerini alabilirsiniz. Bu ders imkanları Amerika’da sadece New York dışında ki şehirlerde geçerlidir. 
  2. Intrax  hangi şehirlerdedir?

   Intrax Küresel Staj Programı ile Amerika’da staj hayalini New York, San Francisco, San Diego ve Chicago’da gerçekleştirebilirsin. Dünya’nın her yerinden 10 bin üzerinden staj katılımcısının yer aldığı bu küresel staj ağında sende hayalindeki şehirde belki kendi staj hikayeni yazarsın.
  3. Intrax kimler için uygundur?

   Öncelikli olarak Amerika dışında 4 yılık eğitim veren bir üniversiteye kayıtlı olmanız veya mezun olduktan sonra 1 yıl içinde staja başlama imkanınızın olması gerekmektedir. Halen üniversite okuyorsanız eğer en az 2 döneminizi tamamlamış olmanız gerekmektedir. Tabi ki tüm bunların yanında iyi bir İngilizce dil seviyesine sahip olmanız gerekmektedir. Çünkü iş hayatında sizlere verilen görevleri anlayabilmeniz ve potansiyelinizi ortaya koyabilmeniz yegane yolu İngilizce dil seviyeniz olacaktır. Tüm bunların yanı sıra tahmin edeceğiniz üzere 18 yaş ve üstünde olmanız gerekmektedir.
  4. Intrax ile Amerika’da Staj süreci nasıl gerçekleşiyor?

   Intrax Küresel Staj Programı sizi okuduğunuz eğitim alanına uygun kaliteli ve başarılı Amerikalı firmalara yerleştirme konusunda yardımcı olur. Staja yerleşme sürecinizden, Amerika vize sürecinden, sağlık sigortanızdan, ilgili evrak işlerinden ve talebiniz üzerine bitirme sertifikanıza kadar geçen tüm süreçte sizin yardımcınız olur. Amerika staj hayalinizi gerçekleştirmek için tüm bu süreci başlatmanız için kısa bir online başvuru yaparak en büyük adımı atabilirsiniz.
  5. Intrax Küresel Staj Programı ücretli midir?

   Intrax Küresel Staj Programı‘ndan faydalanamak için Intrax programına ait resmi web sitesi üzerinden paylaştıkları bir sayfa bulunmaktadır. Intrax ile stajınızı ayarladıktan sonra  ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından belirlenmiş olan J1 vizesine başvurmak gerekmektedir. Staj sonrasında bu vize türü için alacağınız hizmetin bir ücreti bulunmaktadır. İlgili Intrax sayfasında ne kadar bir ücret karşılığında bu hizmeti alabileceğinize dair en güncel bilgiler bulunmaktadır. Türkiye üzerinden 12 aylık staj için tüm hizmetlerden faydalanma bedeli şuanlık $2090 gözükmektedir. Daha güncel fiyat bilgileri için doğrudan ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
  6. Intrax Küresel Staj Programı’na ne zaman başvurabilirsin?
   Intrax Küresel Staj imkanı ile Amerika staj hayalinin bir zaman kısıtlaması yok. Sen ne zaman istersen ilgili resmi web sayfasından online olarak başvurunu gerçeleştirebilirsin. Intrax Küresel Staj Programı yıl boyunca tüm stajyerlerin ve bu küresel ağın en büyük parçası olan şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
  7. Intrax Küresel Staj Programı için gereken J1 Vizesi nedir?

   Amerika Birleşik Devletleri için bir çok vize türü bulunmaktadır. Bunlardan biri de J1 vizesidir. Bu vizenin iki tipi bulunmaktadır. Bunlar, J1 Intern ve J1 Trainee. J1 Intern vize tipi ile tam zamanlı olarak kayıtlı olmanı ve Amerika dışında bir üniversitede en az 2 sömestre okumuş olmanız gerekmektedir. Ya da okuduğunuz üniversitenizden mezuniyete 1 yıl kala staja başlama imkanınız olmalıdır. Diğer J1 Trainee vize tipinde ise mezun olan kişilerin ilgili sektörlerinde en az 1 senelik bir staj deneyiminin olması beklenmektedir. Ya da mezun olmayanların en az 5 yıllık bir iş deneyiminin olması gerekmektedir.
  8. Intrax Küresel Staj Programın faydaları nelerdir?

   Intrax Küresel Staj Programının bir parçası olmaya karar veren bireyler sadece Amerika’da staj hayallerini gerçekleştirmekle kalmıyor elbette. Bu uzun soluklu süreçte uygulamalı staj deneyimi kazanmış oluyorsunuz. Özgeçmişinizi yani CV‘nizi en iyi şekilde geliştirebileceğiniz bir deneyim elde etmiş bulunuyorsunuz. Amerika kültürünü ve Amerikan iş hayatını doğrudan deneyimleyerek öğreniyorsunuz. İngilizce olarak işlerini yapacağınız için iyi bir İş İngilizcesi elde etmenin yanı sıra, İngilizce olarak iletişiminizi geliştiriyorsunuz. İş ve sunum becerilerinizi profesyonel olarak ilerletme şansı elde ediyorsunuz. Intrax Küresel Staj Programı sayesinde Amerikan şirketleri tanımakla kalmayıp, sektörünüzde iş ağınızı büyütmeye başlıyorsunuz. 
  9. En çok hangi alanlarda staj hizmeti verilmektedir?

   Intrax Küresel  Staj Programı kapsamında en çok Finans ve Pazarlama alanlarında stajlar ön plana çıkmaktadır. Listeyi takip eden diğer staj endüstrileri ise Operasyon, Satış, Hukuk, Sosyal Medya, IT, Mühendislik, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar, İdare, İş Geliştirme ve Girişimcilik.
  10.  Intrax Küresel Staj Programı ile ilgili video var mı?

   Daha fazla araştırmak ve bilgi sahibi olmak için video üzerinden ilgili kanalın videolarında gezinmeyi unutmayın.

One thought on “10 Adımda Amerika’da Intrax Küresel Staj İmkanı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir